close
متخصص ارتودنسی
هوا فضا

تبليغات تبليغات

اسرار و رازهای جالب فضایی

به گزارش کلیک نیوز طی سال های گذشته ما اکتشافات فضایی جالب توجه ای داشته ایم که از آن جمله می توان به امواج گرانشی و آب مایع در مریخ اشاره کرد.

 

با این وجود، ما تنها گوشه بسیار کوچکی از گیتی را کاوش کرده ایم و همچنان پرسش های بزرگی وجود دارند کهپاسخی برای آنها نداشته ایم. در ادامه برخی از بزرگترین اسرار حل نشده درباره فضا را ارائه می کنیم.

 

 

کشف راز کائنات در ۱۷۵ متری زیرِ زمین (ذره هیگز)

تحقیقات برای راز بوجود آمدن کائنات در 175 متری زیر زمین با استفاده از بزرگترین دستگاه شتاب دهنده جهان…

 

به گزارش مجله کلیک نیوز در مرکز تحقیقات سرن اروپا ۵ سال پیش انفجار بزرگ شبیه‌سازی شد. کمی بعد با کمک “برخورددهنده‌ی بزرگ هادرونی” یکی از اجزای اساسی سازنده جهان کشف شد؛ ذره هیگز . پژوهش‌ها برای آشکار کردن ذره‌ها به منظور تایید آن‌ها، ادامه دارد.

 

 

 

بقیه در ادامه مطلب....

طولانی‌ترین گذر عطارد از مقابل خورشید

رییس انجمن نجوم آماتوری ایران گفت: طولانی ترین گذر سیاره تیر (عطارد) از مقابل خورشید در قرن 21 روز دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 بروز می كند كه هفت ساعت و نیم طول خواهد كشید.

به گزارش ایرنا، مهندس مسعود عتیقی گفت: سیاره های تیر و ناهید كه نسبت به زمین فاصله كمتری با خورشید دارند، در برخی زمان ها از جلوی دایره خورشید عبور می كنند.

 

 

 

بقیه در ادامه مطلب...

آیا اژدها به مریخ می رسد

شرکت اسپیس ایکس اعلام کرده که تا سال ۲۰۱۸ سر از مریخ درمی آورد اما اصولا شانس تحقق این مأموریت چقدر است. شماری از دانشمندان جهان به این پرسش پاسخ داده اند.

اگرچه در سالهای گذشته مأموریتهای زیادی به سوی مریخ انجام شده است اما تمامی این پروژه ها صرفا برای یافتن نشانی از حیات در این سیاره و بررسی اوضاع اقلیمی آن بوده است. حالا اما قرار است مقدمات سفر نخستین سری از انسانها به مریخ مهیا شود.

 

 

بقیه در ادامه مطلب...